"Já pro stabilitu v zemi důvěru zřejmě vyslovím," uvedl Topolánek. Řekl ale, že má s vládou několik problémů. Tím největším je osobnost ministra vnitra Martina Peciny. Upozornil na Pecinovy výroky, že lidé, kteří házejí vajíčka na mítincích ČSSD se chovají jako nacisté. [celá zpráva]

Paroubek řekl, že bude k hlasování přistupovat "vlídně." Upozornil, že poslancům ČSSD vadí některé body programového prohlášení, například nejasnost investic do dopravní infrastruktury či absence revize státního rozpočtu na rok 2009.

Oba muži upozornili na to, že programové prohlášení vlády je velmi obecné. "Nebude to jednoduché ale v dané chvíli beru, že je to překlenovací vláda, která je sice odborníků ale má politický mandát," řekl Topolánek.

O důvěře bude Sněmovna hlasovat příští neděli.

Eurokomisaře neřeší

Řeč přišla i na post eurokomisaře. Ani Paroubek ani Topolánek nevyjádřili přání se o tento post ucházet. Paroubek to odmítl. Topolánek řekl, že se tím nyní nezabývá,. Dodal, že chce hlavně vyhrát volby a být premiérem.

Pecina odejde až 7. června 

V České televizi také řekl ministr vnitra Martin Pecina, že odejde z funkce šéfa antimonopolního úřadu až 7. června. Nejprve slíbil, že odejde do konce května, nyní odchod posunul na nejzazší možný termín. Fischer ho o to požádal.

"Pan premiér (Jan) Fischer mne požádal o to, abych využil podle zákona o střetu zájmů celou lhůtu 30 dní a rezignoval až k 7. červnu roku 2009, což také učiním," citovala Pecinu ČT.