Předseda nebyl na předvolební akci strany v Holešovické tržnici, které začalo v deset hodin. Macura oznámil, že Paroubek nepřijde ani do Arkád na Pankráci, ani na náměstí Jiřího z Poděbrad, kde akce začala v půl druhé.

Miroslav Poche, místopředseda pražské ČSSD, který se podílí na kampani, Právu potvrdil, že u obchodního centra Arkády Pankrác jednoho ze sociálních demokratů zasáhl psí exkrement.

Hádka stoupence ČSSD s jedním s odpůrců politiky Jiřího Paroubka.

:. Hádka stoupence ČSSD s jedním z odpůrců politiky Jiřího Paroubka. FOTO: Petr Hloušek, Právo

Karel Březina z volebního týmu popřel, že by strana měnila plány kvůli vajíčkovým útokům. "Jiří Paroubek je od začátku plánován na 15 hodin u Anděla, tam také očekáváme největší nápor," řekl Březina.

V plánovaném programu šéfa strany, který visí na stránkách ČSSD, se ale píše, že Paroubek bude na všech mítincích.

:. Strana ještě ve středu dopoledne avizovala, že Jiří Paroubek navštíví během dne všechny čtyři mítinky. FOTO: www.cssd.cz, repro Novinky.cz

"Pan předseda má až do jedné hodiny naplánovány rozhovory,“ řekla mluvčí ČSSD Kateřina Blechová na dotaz Práva, proč se Paroubek nezúčastnil mítinku v Holešovické tržnici a raději dal přednost tiskové konferenci v Lidovém domě. I z ní přitom odešel předčasně po položení jediného dotazu s vysvětlením, že má rozhovor.

Také o víkendu Paroubek mítinky ČSSD vynechá, podle Macury proto, že se zúčastní v neděli Otázek Václava Moravce v České televizi. Od pondělí do středy by se ale měl Paroubek znovu předvolebních akcí ČSSD účastnit. "Příští týden bude Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj,“ řekl Novinkám Macura s tím, že na akcích bude Paroubek přítomen.

Někteří lidé přišli na mítink ČSSD s transparenty parafrázujícími výroky Jiřího Paroubka.

:. Někteří lidé přišli na mítink ČSSD s transparenty parafrázujícími výroky Jiřího Paroubka. FOTO: MMS: Josef Koukal , Právo

Vajíčka padají už několik dní

Středeční setkání s voliči v Holešovické tržnici zahájil místo předsedy strany europoslanec Richard Falbr. Přišlo několik desítek lidí, část z nich byli odpůrci, kteří volali:  "Kde zůstal vaječňák?!" "Kdo vás sem poslal?" - vraceli jim to příznivci ČSSD. Policisty nebylo během setkání vidět. Také na Falbra přiletělo jedno vejce. Útočníci se však netrefili. Odpůrci ČSSD s vajíčky čekali na sociální demokraty také na Pankráci.

  

:. Odpůrci ČSSD na náměstí z Jiřího z Poděbrad. FOTO: Josef Koukal, Právo

Další setkání s voliči se uskutečnilo na Vinohradech. Z jednoho z domů na náměstí Jiřího z Poděbrad zněla směrem mítinku ČSSD píseň Loupežníku, z pohádky Lotrando a Zubejda. S podporou zvukové aparatury tak někdo bojkotuje mítink.

Falbr si liboval, že je ČSSD vidět

"Vajíčkářům vděčíme za to, že všechny naše  mítinky jsou v televizi a v tisku. Volby vyhrajeme,"  reagoval Falber na pískot a troubení odpůrců. Mítink se obešel bez incidentu.

Odpůrci ČSSD na náměstí z Jiřího z Poděbrad

:. Odpůrci ČSSD na náměstí z Jiřího z Poděbrad. FOTO: Josef Koukal, Právo

Paroubek už několik dní na svých akcích čelí vajíčkovým útokům a zesměšňování strany i své osoby ze strany odpůrců soc. dem. V Plzni jej pořadatelů dokonce museli před sprškou chránit deštníkem. [celá zpráva]

Video

:. Paroubek se před vajíčky schoval za deštník. Zdroj: Stream.cz

BLOG: Co obnáší politická stupidita?