„Největší částka, která na účet přišla, je deset tisíc korun. Ostatní dary jsou spíše menší částky, dá se říct, že už přispělo několik desítek dárců,“ řekl starosta.

Dodal, že radnice zatím peníze z účtu vybírat nebude a počká, až jich bude více. „Osobně mám představu, že by peníze měly spíše směřovat k zajištění bydlení. Základní životní potřeby, jako je ošacení či drobné potřeby pro domácnost, už rodina dostala od různých dárců, nejnutnější výdaje jsou také pokryty z mimořádného příspěvku od státu, který je pro podobné případy uvolňován,“ řekl starosta.

Snahu o pomoc rodině vyjádřil v pondělí i krajský úřad. „Jsme domluveni se starostou, že se na nás může v případě potřeby obrátit. Jsme ochotni poskytnout částku, jaká bude potřeba,“ řekl moravskoslezský hejtman Jaroslav Palas (ČSSD).

Požár rodinného domku ve Vítkově podle policie způsobili žháři pomocí tří zápalných lahví s benzínem, které v noci na neděli vhodili do oken domu. Při útoku byla vážně popálena dvouletá holčička a její rodiče. Dítě je stále v kritickém stavu a jeho stav se nelepší.

„Bohužel stav pacientky je i nadále velmi vážný. Další vývoj je stále otevřený,“ řekl mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný. Po pachatelích policie dosud pátrá.