"Při průjezdu kolony s prezidentem se uzavírá celá trasa," oznámil náměstek policejního prezidenta Ivan Bílek. Uzavírka Evropské ulice, která je hlavní tepnou na ruzyňské letiště, by mohla trvat maximálně několik desítek minut. Policie také upozornila občany, aby se vyvarovali jakéhokoliv chování, které by mohlo vyvolat podezření bezpečnostních složek. Explicitně bylo zmíněno například otevírání oken.

Další omezení čekají obyvatele metropole v okolí Kongresového centra. Obyvatelé, kterých se omezení přímo dotknou, budou během čtvrtka a pátku informováni prostřednictvím letáků.

"Bezprostřední okolí bude vyhrazeno pouze pro účastníky kongresu," řekl šéf pražských policistů Martin Červíček. Zcela uzavřeno bude i Pankrácké náměstí. Pražský radní Rudolf Blažek upozornil, že by mohlo dojít i ke krátkodobému omezení metra na trase C. Na druhou stranu dodal, že MHD bude v Praze po celý víkend posílena.

Specifický režim bude na Hradčanském náměstí, na němž americký prezident v neděli v deset hodin veřejně promluví. Na ty, kteří budou chtít přijít Obamu poslechnout, čekají osobní prohlídky a bezpečnostní rámy. Lidé by s sebou neměli mít žádná zavazadla, deštníky, aerosoly a ve vlastním zájmu by měli dorazit s časovým předstihem. Celý areál Hradu bude podle policie po celý víkend uzavřen. Na Hradčanské náměstí se lidé dostanou Loretánskou a Kanovnickou ulicí.

Policie veškerá opatření vymezila sobotní devátou hodinou a nedělní 20. hodinou.