Strana Liberálové.cz na vás podala trestní oznámení. Jak to podle vás je?

Ať nelžou. Já jsem jim nabízel 150 tisíc plus výdaje za benzín za to, co dělali v kampani. Necelých padesát tisíc, asi 48 nebo 49, už dostali před tím za zaplacený inzerát v Kladenském deníku přesto, že si jeho text a grafickou úpravu změnili v rozporu s mými požadavky a tajili to přede mnou do poslední chvíle. Milan Hamerský se na kampani částečně podílel, Pavel Weiss jako šofér na jaře a od léta jsem ho neviděl. Tak co mluví o volebním týmu?

Hamerský však tvrdí, že odvedl v kampani největší fyzickou práci.

Největší práci odvedla moje žena Jiřina, která byla manažerkou kampaně, protože Milan Hamerský byl hned na začátku odmítnut volebním štábem kvůli tomu, že byl v podezření, že zneužil nějaké informace ze štábu. V každém případě nedělali to, k čemu se zavázali, to znamená podnikat vše pro úspěch kampaně, protože to ani dělat nemohli. Na to neměli. Sto tisíc korun také nevložili na žádné konto, a pokud utráceli nějaké peníze, aniž to měli ode mě schválené, tak to je jejich věc.

Oni tvrdí, že mají na odeslané částky doklady.

Můj syn jako právník při jednání po Pavlu Weissovi chtěl, aby přinesl nějaké potvrzení, a on žádné nepřinesl. Takže akorát vím, že mi chtěli nechat schválit 70 tisíc na monitoring z internetu, ale to jsem jim neschválil, protože jsem si to zaprvé neobjednal, a za druhé, protože měli kancelář v Senátu, měli ten monitoring zadarmo. Oni mě tím jenom potvrdili, že jsou naprosto neseriózní. Chtěl jsem k nim být slušný, takže jsem o tom nikde nemluvil, ale jestli chtějí toto, tak si budou postupně vynucovat, abychom je v tom vymáchali na plné pecky. Jestli chtějí takhle pokračovat, budu nucen sám podat trestní oznámení na křivé obvinění.