K hlasu z publika se vzápětí přidal i kandidát na hejtmana Jaroslav Palas (ČSSD) a obvinil současnou vládnoucí opozici ODS a KDU-ČSL z toho, že nedostatečně kontrolovala stavbu. „Vy jako investoři jste měli tu stavbu kontrolovat,“ vytkl Palas.

Lidem se zatahování srážky vlaku s mostem, při které zemřelo sedm cestujících, do předvolebního boje nelíbilo. Z publika se dokonce ozvalo: Netančete na mrtvých! Výtku prvního muže sociální demokracie v kraji ale Lukša i Tošenovský odmítli. „Den předtím tam byl normální kontrolní den a vše bylo v pořádku,“ zopakoval známý údaj Lukša.

Současný hejtman zase vysvětloval, že nelze stavební firmu ODS - Dopravní stavby Ostrava vyřadit z nového výběrového řízení jen proto, že most spadl. „Nemůžeme odmítnout do výběrového řízení firmu, i když s ní jsou špatné zkušenosti. Pokud splní všechna pravidla, musíme o její nabídce jednat,“ upozornil lídr kandidátky ODS.

Podle dvou nezávislých průzkumů, které si nechala zpracovat Česká televize, by v současné době volby do krajských zastupitelstev v Moravskoslezském kraji vyhrála ČSSD.