Za projev pracovní šikany považoval její rozhodnutí, kterým ho nedobrovolně v květnu přesunula z brněnské pobočky VSZ do olomoucké centrály, kam musel denně 80 kilometrů dojíždět. Hojovcová to tehdy odůvodnila tím, že pro Ištvana neměla v Brně práci.

Krajský soud v Ostravě před několika dny vyhověl jeho návrhu a vydal předběžné opatření. Na jeho základě Ištvana dočasně vrátil na zastupitelství do Brna, kde bydlí. O jeho pracovně-právní žalobě na Hojovcovou ovšem ještě soudy definitivně nerozhodly.

„Vnímám, že to je pouze malý krůček, nicméně samozřejmě je to pozitivní. O tom, zda je možné státního zástupce přesouvat bez jeho souhlasu z jedné pobočky na druhou, musí soud teprve rozhodnout, což je záležitost na delší lokte,“ řekl Právu včera Ištvan.

Musí mu najít kancelář a práci

Původně o opatření rozhodoval olomoucký okresní soud, který ovšem jeho návrhu nevyhověl. Ištvan tak uspěl až s odvoláním v Ostravě a vrací se do Brna na odbor zaměřený na závažnou hospodářskou a finanční kriminalitu.

„Ve středu mi přišlo rozhodnutí krajského soudu o předběžném opatření, které samozřejmě respektuji a nic s ním nenadělám. Už ode dneška (od čtvrtka) je tedy pan Ištvan zpět na pobočce v Brně. Musím mu tam teď najít kancelář i nějakou práci. Můžu mu ale klidně dát i práci odsud z Olomouce,“ komentovala verdikt soudu Hojovcová.

Závěry krajského soudu prý nebere jako svou prohru. „Rozhodně to není žádná tragédie. Já ten spor nevyvolala, to vyvolal on (Ištvan),“ dodala Hojovcová.