Hustě pršelo, na přechodu přebíhala dívka, odhaduju 17, 18 let, neviděla mě a já jsem ji zahlédl na poslední chvíli. Reagovala velmi duchapřítomně, protože se pokusila zastavit, dupnul jsem na to, dostal jsem skluz asi 2,5 metru a nabral jsem ji, řekl v neděli večer na dotaz Práva europoslanec Miroslav Ransdorf.

Potvrdil, že dívku odvezla záchranka do Ústřední vojenské nemocnice. Nejsem schopen říci, co jí je, ale než přijela záchranka, komunikovala s lidmi, poznamenal Ransdorf.

"Osmnáctiletá dívka byla odvezena s poraněním hlavy do Ústřední vojenské nemocnice v Praze," řekla Novinkám mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. O případu jako první informoval tn.cz.

Ransdorf srazil ženu už v červnu 

Ransdorf srazil autem ženu již v červnu minulého roku. Nehoda se stala také na přechodu, tehdy v Praze 6. Sraženou byla čtyřiačtyřicetiletá žena. Utrpěla lehčí zranění, měla oděrky na hlavě a na rukou.

Nehoda se stala krátce po druhé hodině v ulici ČSA. Podle očitých svědků stál Ransdorf se svým automobilem asi 10 metrů před přechodem, kde vysazoval spolucestujícího. Ransdorf si zřejmě neuvědomil, že je kousek od přechodu pro chodce, nedal chodkyni přednost a srazil ji.

"Je to vůbec poprvé, co se mi takováto věc stala, nikdy v životě jsem podobnou věc nezažil. Jsem z toho v absolutním šoku. S tou paní soucítím a samozřejmě jsem připraven nést odpovědnost," řekl tenkrát Ransdorf.