V pondělí odpoledne bude zataženo, zejména na východě republiky bude pršet. Budou panovat velké teplotní rozdíly, zatímco na Karlovarsku a Ústecku bude kolem 13 stupňů, na jihovýchodní Moravě to bude až 20 stupňů.

Podle Dagmar Honsové z Meteopressu by silný déšť mohl částečně rozvodnit vodní toky a místy by se mohla objevit i nějaká lokální záplava, "Žádné povodňové stupně ale neočekáváme," řekla Novinkám.

V úterý ráno bude 12 až osm stupňů, přes den podle Honsové teploty stoupnou na 17 až 21 stupňů, stále ale bude oblačno až zataženo. "Dopoledne se na Moravě a ve Slezsku objeví intenzivní srážky, může spadnout až 40 mm deště," uvedla Honsová. Odpoledne bude oblačnosti ubývat.

O víkendu budou letní teploty

Od středy se začne obloha vyjasňovat, a z jihu začne do Česka proudit teplý vzduch. Den by měl být beze srážek, ráno bude kolem 12 až osmi stupňů. přes den 20 až 24 stupňů.

"Čtvrtek bude nejteplejší a nejvydařenější," podotkla meteoroložka. Bude skoro jasno až polojasno, teploty se budou pohybovat mezi 11 až sedmi, odpoledne už mezi 23 až 27 stupni. Pátek bude naopak více oblačný a objeví se bouřky z tepla. Ráno bude 15 až 11 stupňů, odpoledne 20 až 24.

Vydařený by měl být i víkend. V sobotu a neděli má být polojasno až skoro jasno. Teploty budou podle Honsové letní, dosáhnou 22 až 26 stupňů.