Kuloáry Sněmovny rozvířila informace, že se v úterý v pět hodin odpoledne koná tisková konference poslance Evžena Snítilého. Rebel, který podpořil ve volbě prezidenta Václava Klause, je přitom dlouhodobě omluven z jednání dolní komory, proto bylo oznámení velkým překvapením.

Ihned začaly spekulace, s čím hodlá před novináře předstoupit. Například, zda nevstupuje do nějakého poslaneckého klubu vládní koalice, či zda se nevzdá mandátu. To by pro změnu pomohlo sociální demokracii, která by místo něj měla ve Sněmovně loajálního zákonodárce.

Po půlhodinovém čekání, během kterého se Snítilý neobjevil, začalo horečné zjišťování, zda nejde o žert nebo provokaci. To se večer potvrdilo.

Snítilý je v nemocnici

"Byl to nemístný žert, protože pan Snítilý žádnou tiskovku nepořádal,“ informovala Novinky poslancova asistentka Martina Havlová.

"Byla to svým způsobem provokace,“ dodala. Podle ní nemohl Snítilý tiskovou konferenci svolat, protože je v nemocnici. Kdo provokaci uspořádal, netuší.

Není to poprvé, kdy se v parlamentu objevila taková provokace. Loni v dubnu redakce obdržely e-mail, že lidovečtí senátoři vyzvali Jiřího Čunka, aby rezignoval na všechny své funkce. Falešný e-mail přitom rozeslal vyhlášený podvodník Lukáš Kohout.