„Veškerá opatření dojela na nesymbiózu individuální automobilové dopravy a MHD, kdy řidiči nerespektovali pruhy pro autobusy,“ konstatoval mluvčí dopravního podniku Ondřej Pečený.

Dopravní podnik distribuuje letáky o výluce v ulici Milady HorákovéDopravní podnik distribuuje letáky o výluce v ulici Milady Horákovéfoto: Právo/Milan Malíček

Tramvaje, které Letnou objížděly přes nábřeží, měly až třicetiminutová zpoždění. „Za takovéto situace nemá cenu, aby náhradní autobusy vůbec jezdily. Pochybuji, že v nich lidé budou každé ráno i odpoledne sedět a popojíždět, to už je lepší chodit pěšky,“ postěžoval si například cestující Robert Skočný.

Situace podle Pečeného nezůstala bez povšimnutí a hned se začalo hledat řešení. Primátor pověřil radního pro dopravu Radovana Šteinera (ODS) zřízením pracovní skupiny, která by měla situaci v této části města vyřešit.

„Naší snahou je, aby byla hromadná doprava změnami nedotčena,“ tvrdí Pečený. „Můžeme jen doufat, že úterní zážitek přiměje řidiče k tomu, aby spíše zkusili MHD,“ doplnil. Na trase by se už dnes mělo objevit více policistů, aby MHD dostala zelenou.

Od úterý až do konce června nebudou jezdit tramvaje ulicí Milady HorákovéOd úterý až do konce června nebudou jezdit tramvaje ulicí Milady Horákovéfoto: Právo/Milan Malíček

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana jsou policisté na řízení a usměrňování dopravy na Letné připraveni. „V případě potřeby jsme připraveni uzavřít krátkodobě i Strahovský tunel, kterým se přivádí doprava do horní části třídy Milady Horákové,“ řekl Právu Hulan.