Policisté se ale soustředí především na akce vyhodnocené jako rizikové. Do této skupiny zařadila policie akce nejen podle počtu účastníků, ale také například podle jejich politického či jiného přesvědčení.

Mezi takové tak policisté zařadili například shromáždění před hlavním vchodem do Výstaviště v Praze 7. Na místě se má ráno sejít zhruba 100 přívrženců nacionalistické Národní strany. Problémem je, že současně se na Výstavišti shromáždí příznivci KSČM.

Další zřejmě rizikovou akcí by mohlo být podle poznatků policie shromáždění na náměstí Míru v Praze 2, kde by se mělo sejít 50 "levicově smýšlejících" lidí. Účastníci se poté vydají na pochod do Sadů Svatopluka Čecha.

ČTĚTE: Jaké akce čekají na 1. máje Prahu

Ještě ve čtvrtek dopoledne se na Střeleckém ostrově sejde asi 150 příznivců krajní levice. Také oni se vydají na pochod Prahou po některé ze šesti oznámených tras.

Kromě toho se kolem dvanácté hodiny sejdou u památníku Vítkov i neonacisté. Těch by mělo být na místě až několik stovek a po ukončení shromáždění se chystají vydat na pochod směrem ke Koněvově ulici.


Mapa některých prvomájových akcí v Praze Foto: Mapy.cz/Ondřej Lazar Krynek

Policisty budou doprovázet čtyři skupiny úředníků pražského magistrátu. Ti můžou shromáždění rozpustit, pokud podle nich porušuje zákony upravující právo na svobodné shromažďování.