„Jiří Čunek dělá vše proto, aby vládní koalici rozbil. Sype sůl do rány křehké, ale solidně fungující vládní koalice,“ řekl Bém s tím, že se KDU-ČSL v koaliční smlouvě jasně zavázala dodržovat dohodnuté principy. „A v koaliční smlouvě se píše, že v oblasti zdravotnictví dojde na převod na akciové společnosti,“ řekl Bém.

Privatizaci pojišťoven a převod fakultních nemocnic na akciové společnosti navrhuje ministr zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS). Lidovcům se však nelíbí ani poplatky pro novorozence, i když pro ně v rámci loňského hlasování o vládní reformě zvedli ruku.

Bém: ať se Čunek rozhodne mezi ODS a ČSSD 

Bémovi se změna názorů mnoha představitelů KDU-ČSL nelíbí. V Partii se zamyslel nad změnou postoje předsedy strany Čunka. „Čunek půl roku bojoval o návrat do vlády. Teď, když v ní je, chová se jako chytrá horákyně z pohádky. Chce být u exekutivní moci, ale nechce převzít odpovědnost. Vzhledem k tomu, že lidovci nemají dobré preference možná dnes řeší problém, kdo je pro něj lepší partner pro příští volby - zda je to ODS nebo sociální demokracie. Ať se tedy rozhodne, buď půjde s jedním nebo s druhým,“ řekl Bém.

Více o rozporu mezi KDU-ČSL a ODS kvůli reformě zdravotnictví
Topolánek lidovcům: plňte koaliční program
Nenechám si diktovat priority, vzkázal Čunek Topolánkovi
Lidovci odmítli Julínkovy plány na privatizaci pojišťoven
Čunek s Topolánkem si vyříkali víkendovou přestřelku
Čunek hrozí odchodem lidovců z vlády kvůli zdravotnictví