Vládní poslanec Hovorka při úterním jednání Sněmovny podporoval opozici. Pomohl jí protlačit do druhého čtení návrh na převod Úrazové nemocnice na město Brno a pak hlasoval proti zamítnutí předlohy rušící poplatky ve zdravotnictví.

"Budu se o to muset pokoušet," řekl Čunek na dotaz Novinek, zda bude s Hovorkou řešit jeho hlasování s opozicí. Podle něj je poslanec "poctivý a seriózní člověk".

Poctivý chlap

"Kdyby to byl nepoctivý chlap, tak už ho dávno navrhnu na vyloučení z klubu. Musíme se naučit nějak komunikovat," doplnil.

Poslanec Ludvík Hovorka (KDU-ČSL)foto: PRÁVO/Petr Hloušek

Potlesk mu dělá dobře

Čunek se nedomnívá, že by hrozilo Hovorkovo přeběhnutí do opozičního tábora. "Myslím, že to vůbec nehrozí. Určitě je na něm vidět, že mu dělá dobře ten potlesk, ať už je odkudkoliv. Ale v každém případě tomu nevěřím, že by ho někdo mohl koupit," sdělil Novinkám.

"S panem poslancem je to velmi těžké, on jaksi nějaký kompromis nevidí. V zásadě ta situace je pro mne velmi obtížná. Je to samozřejmě i věc předsedy klubu, ale já mám také zodpovědnost. Snažím se s panem poslancem mluvit, ale musím uznat, že je to velmi obtížné," řekl Čunek.

Připomněl při této souvislosti, že se koalice dohodla na tom, že zkrátí vyhodnocovací období poplatků a bude se jim věnovat již v dubnu.

"I
kvůli jeho prohlášení jsme na jednání zkrátili období k reformnímu prověření poplatků ve zdravotnictví," podotkl Čunek.

"Řekl bych, že nepomůže v zásadě nikomu. Vezme si do hlavy, že poplatky nechce a že chce o nich jenom diskusi a proto to pustí do druhého kola. A my říkáme ano, my tu diskusi společně povedeme a už od 1. dubna. Takže je to úplně zbytečné," dodal k Hovorkovu postoji šéf lidovců.