"To je předčasná otázka," odpověděl na dotaz, zda zvažuje odchod z poslaneckého klubu sociální demokracie. Poslanec také zopakoval, že se ke všemu podrobněji vyjádří ještě do začátku páteční volby hlavy státu.

Snítilý v sobotu ze zdravotních důvodů společnou parlamentní schůzi na Pražském hradě opustil. Minulý pátek podle dostupných informací nehlasoval ve druhém kole ani pro jednoho z uchazečů o funkci hlavy státu, tedy ani pro Jana Švejnara, který byl oficiálním kandidátem ČSSD. Spekuluje se o tlaku, jemuž Snítilý údajně čelil. Občanští a sociální demokraté se ale z vytváření tohoto tlaku obviňují navzájem.

Poslanec opustil nemocnici v neděli. Sociální demokraté v sobotu uvedli, že Snítilý se zhroutil po schůzce s poslancem a ministrem vnitra Ivanem Langrem (ODS) a poslankyní Zdeňkou Horníkovou (ODS), protože na něj činili nátlak. To ale Langer i Horníková popřeli. Langer naopak obvinil z nátlaku na Snítilého sociální demokraty, protože poslanec při druhém kole prezidentské volby nepodpořil Švejnara, který kandidoval s podporou ČSSD proti Václavu Klausovi. Sám poslanec odmítá, že by s Langerem jednal.

Výřez z fotografie, kterou zveřejnila ČSSD. Zachycuje ministra Ivana Langera (ODS), poslankyni Zdeňku Horníkovou (ODS) s poslancem ČSSD Evženem Snítilým.

Podle šéfa Ústavu pro studium totalitních režimů Pavla Žáčka se jméno Snítilého dvakrát objevuje v tzv. registračních svazcích, které Archív bezpečnostních složek ministerstva vnitra převzal od ministerstva obrany. Snítilý ale disponuje negativním lustračním osvědčením a nefiguruje v žádném veřejně přístupném seznamu spolupracovníků Vojenské kontrarozvědky ani StB.