Dva na sobě nezávislé zdroje Právu dokonce řekly, že Němec jezdil za Coufalem opakovaně především o víkendech v době, kdy už jako advokát spolupracoval s Úřadem vlády premiéra Mirka Topolánka.

Že Němec poskytoval od loňského května Úřadu vlády expertní služby, přitom už v červnu potvrdil šéf Úřadu vlády Jan Novák. Smlouva prý nebyla časově omezená.

Svou roli v kauze Čunek měla i Coufalova manželka Pavla, která pracuje na Nejvyšším státním zastupitelství (NSZ). To loni v červnu významně zasáhlo do celého případu, když věc odebralo původnímu žalobci a předalo ji do Jihlavy. Tamní okresní státní zástupce Salichov pak stíhání Čunka zastavil.

 

Pavla Coufalová přitom jako referentka připravovala podklady pro rozhodnutí NSZ. „Mám mnoho přátel a známých, kteří za mnou jezdí i o víkendech, nebyl to však pan dr. Němec ani pan Čunek, kterého navíc neznám,“ reagoval na to včera Právu Coufal.

Podle něj se u něj Němec s manželkou a dcerou pouze ze společenských důvodů loni zastavil. Kdy se tak stalo, Coufal neupřesnil.

„(Němec) byl jeden z mnoha, kdo mne v létě navštívil, nejsem robot a společenská setkání vnímám jako příznivou relaxační změnu,“ sdělil Právu Coufal.

Také Němec odmítl, že s Coufalem o kauze jednal. „Pokud kdokoliv z nás navštíví, a to dokonce s rodinou, své známé či přátele, nelze to označovat za jednání,“ odpověděl v úterý písemně na otázky Práva Němec, který Coufala označil za přítele, jehož zná několik let.

Opozice schůzky kritizuje
Němcova práce pro vládu a jeho nadstandardní vztahy s lidmi z Čunkovy kauzy se však nelíbí opoziční ČSSD.

„Chtěli bychom vyzvat premiéra Topolánka, ať jednoznačně veřejnosti sdělí, jaké angažmá má a měl bývalý ministr Němec na Úřadu vlády. Pokud je pravda, že on jej pověřil tím, aby zařídil celé zametení kauzy pod koberec, tak by měl okamžitě odstoupit,“ řekl v úterý místopředseda poslaneckého klubu ČSSD David Rath, který chce vědět i kolik peněz Němec za své služby pobíral.