Čunek, který je současně předsedou lidovců, by měl své rozhodnutí oznámit v úterý na zasedání celostátního výboru strany.

"Já se domnívám, pokud Jiří Čunek jednoznačně si je vědom a prohlásí, že nehrozí žádné pokračování jeho kauzy, že je připraven se stoprocentně věnovat práci ministra a vicepremiéra, pak tuto podporu jak předsednictva, tak celostátního výboru dostane," prohlásila Šojdrová.

Také premiér Mirek Topolánek (ODS) již dříve nevyloučil, že by se Čunek mohl vrátit do vlády. "Dlouhodobě jsem tvrdil, že pokud se Jiří Čunek očistí, tak se do vlády vrátit může," řekl.

Čunek rezignoval na vládní funkce začátkem listopadu. Tomu předcházelo zveřejnění informací, že v 90. letech jeho rodina brala sociální dávky a na účtech měla zároveň 3,5 miliónu korun. Případem se zabývá policie a havířovské státní zastupitelství a podle mnohých ještě Čunek celou věc věrohodně nevysvětlil. Čunek byl také od listopadu 2006 podezřelý, že jako starosta Vsetína přijal před pěti lety půlmiliónový úplatek. Toto stíhání ale úřady zastavily.