"Mohu jen potvrdit, že jsme dostali od policie písemný souhlas o prodloužení lhůty na seznamování. Spis, respektive jeho kopii, nyní i s klientem pečlivě studujeme doma na střídačku. Každý si vždy vezme nějaký kus a pročítá ho. Je to velmi obsáhlý materiál, který má téměř 3500 stran a člověk se jím musí prokousat," řekl ve čtvrtek Právu Čunkův advokát Eduard Bruna.

Upozornil, že ani v červnu nemusí mít policie jasno o svých závěrech v této kauze, protože během posledních dnů postupně požádal o výslech dalších svědků. "Je jich zhruba šest až osm včetně těch stěžejních, o kterých hovořil klient," podotkl Bruna. Policie o jeho žádosti doplnit dokazování zatím nerozhodla. Prodloužením lhůty na seznamování pro Čunka se tak nejméně o dva týdny odkládá i problematika jeho případného setrvání ve vládě. Premiér Mirek Topolánek nedávno prohlásil, že na Čunkově místě by už odstoupil. [celá zpráva

Přerovský státní zástupce zřejmě prodlouží termín pro konec vyšetřování v případu zlínského podnikatele Romana Vaškůje. Ten je s dalším mužem stíhán za to, že se pokusil ovlivnit korunní svědkyni v Čunkově kauze.