Přerovská státní zástupkyně také odmítla informace o tom, že její úřad poskytl médiím přesné informace o konkrétním termínu a místu výslechu.

Čunek odložil na středu plánovaný výslech s vysvětlením, že se o něm dozvěděla předem média. Vicepremiér zdůraznil, že se výslechu nevyhýbá - jen si domluvil jiný termín, který by se obešel bez médií. [celá zpráva]

"Obviněnému Jiřímu Čunkovi byl prostřednictvím obhájce nabídnut diskrétní přístup na místo, v němž se ve středu měl uskutečnit vyšetřovací úkon, a to mimo pozornost hromadných sdělovacích prostředků. Stejně tak mu byla navrhnuta i možnost změny místa konání tohoto výslechu. Těchto nabídek však obviněný nevyužil a z výslechu se omluvil," namítla Staňková.

"I přesto, že předmětná omluva nebyla policejním orgánem akceptována jako dostatečná, byla z důvodu již tak vypjaté atmosféry  ze strany orgánů činných v trestním řízení projevena vstřícnost ke sjednání náhradního termínu tohoto vyšetřovacího úkonu," doplnila státní zástupkyně.

Podle vyšetřovatelů byly Čunkovy omluvy irelevantní

Slova státní zástupkyně potvrdil i Útvar odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), který kauzu Čunek vyšetřuje. "Vrchní komisař obhájci obviněného odpověděl, že důvody jeho omluvy jsou  irelevantní a navrhl provést výslech v termínu , tak jak byl již naplánován po dohodě s obviněným a zároveň určil ještě druhý náhradní termín, s tím, že na jednom z těchto dvou termínů trvá, aby nedošlo ke zbytečným průtahům ve vyšetřování," uvádí se v tiskové zprávě ÚOKFK.

Podle zprávy nechal vrchní komisař na zvážení Čunkova obhájce, zda se dostaví v termín, který byl prezentován v médiích, nebo zda zvolí druhý termín výslechu.

Státní zastupitelství v Přerově také vyloučilo, že informace o konkrétním termínu a místu konání výslechu vicepremiéra unikly do médií od nich.

Smyslem sdělení státního zástupce Radima Obsta, že policie během tohoto týdne bude podle předchozí dohody vyslýchat obviněné a svědky, bylo podle Staňkové dementovat informace, že orgány činné v trestním řízení jsou v případu nečinné a v jejich práci jsou nedostatky. [celá zpráva]

Policie ani dozorový státní zástupce tak v této souvislosti podle Staňkové nemají důvod cokoli uznávat a napravovat.

Čunek je stíhán za přijetí úplatku. Podle obvinění v únoru 2002 dostal jako vsetínský starosta zhruba půlmilionový úplatek od realitní společnosti HB Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty. Čunek i firma obvinění odmítají. [celá zpráva]