Talmanová tak ukončila spekulace o svém těhotenství. Na otázku, zda je otcem český premiér Mirek Topolánek, odmítla Talmanová odpovědět. "Je to moje věc," konstatovala.

Topolánek odešel od ženy

Premiér a předseda občanských demokratů Mirek Topolánek v pátek oznámil, že se svou manželkou Pavlou již nebydlí. Místopředsedkyni Sněmovny Lucii Talmanovou (ODS), pak označil za svou partnerku.

Dále čtěte:
Prohlášení Mirka Topolánka k jeho rodinné situaci
Topolánek nevyloučil, že Talmanová čeká dítě
Topolánek přiznal, že bydlí s Talmanovou

Premiér naznačil, že je Talmanová v jiném stavu ve středu v rozhovoru na Frekvenci 1. Moderátor Jan Tuna se ho ptal, co říká informaci, že je Talmanová těhotná. "Je to hezké, ne?" odpověděl Topolánek. [celá zpráva]

Devětatřicetiletá Talmanová vychovává dvě děti. Nevlastní dceru Elišku a syna Ondřeje. S otcem dětí se rozešla, dcera přesto bydlí u ní.

Topolánek má s manželkou Pavlou má tři děti, dvě dcery a syna. Kromě toho má také jednu vnučku.

Chronologie vztahu Topolánka a Talmanové
13. června 2006 - Nekvalitní fotografie Topolánka s Talmanovou v deníku Šíp. V článku ale stálo, že Topolánek byl na "romantické večeři" s manželkou. Topolánková na článek reagovala s tím, že na fotografii není ona, ale Talmanová. Podle Topolánka byla schůzka pracovní.
21. června 2006 - Topolánková pro Frekvenci 1 uvedla, že by ráda kandidovala do Senátu. O Talmanové se vyjádřila jako půvabné a inteligentní ženě. Dále řekla, její manželství je založeno na toleranci.
14. srpna 2006 - Topolánková oznámila kandidaturu do Senátu na Ostravsku za stranu Politika 21 europoslankyně Jany Bobošíkové.
17. srpna 2006 - Topolánek připustil, že na zprávách o poměru s Talmanovou je část pravdy. Dál to ale odmítl komentovat.
19. srpna 2006 - Talmanová pro LN řekla: "Z jedné zcela nevinné fotografie někdo vymyslel neuvěřitelný příběh. Teď mám pocit, že cokoli k tomu řeknu, je už téměř zbytečné... Náš vztah (s Topolánkem) není poměr. Je to pouze přátelství."
24. srpna 2006 - Deník Blesk otiskl fotografie Topolánka odcházejícího ráno z domu Talmanové.
6. října 2006 - Topolánková pro MfDnes: "V podstatě to, že nám všem manžel systematicky, řekla bych přímo cíleně, konstruktivně, chladnokrevně tak dlouhou dobu lhal."
27. prosince 2006 - Podle Blesku strávil Topolánek část Štědrého dne s Talmanovou a část se svou rodinou.
30. prosince 2006 - Topolánková pro Právo:" Mohu k tomu říct jediné - když někdo ztratí rozum, dá se to pochopit, když ztratí pud sebezáchovy, tak už se s tím nedá nic dělat."
3. ledna 2007 - Topolánek na Frekvenci 1 nevyloučil, že Talmanová čeká dítě.
5. ledna 2007 - Topolánek oznámil, že už nežije se svou manželkou Pavlou a bydlí s Talmanovou.
6. ledna 2007 - Lucie Talmanová přiznala své těhotenství, označit otce však nechtěla.
Zdroj: ČTK