"Požádali jsme KDU-ČSL o podporu novely ústavního zákona o samorozpuštění Sněmovny a také o to, aby ji spolu s námi a ODS předložili. Na oba dotazy jsme obdrželi kladnou odpověď," uvedl Bursík.

Jedním z témat diskuze byla také případná aplikace novely zákona. Podle Bursíka by lidovci možná byli i pro předčasné volby. "V situaci, kdy by Sněmovna hlasovala o samorozpuštění, pan Kasal nevyloučil podporu předčasných voleb," dodal šéf zelených.

Oba předsedové se ale neshodli na podobě nové vlády. Zatímco zelení si přejí předčasné volby nebo vládu odborníků, lidovci prosazují duhovou koalici všech parlamentních stran kromě komunistů. "Lidovci přemýšlejí na půdorysu velké koalice, to my přijmout nemůžeme," řekl Bursík.

Na pátek svolal prezident Václav Klaus na Hrad předsedy všech parlamentních stran. Zelení přinesou Klausovi svůj návrh na změnu Ústavy, pro který získali podporu ODS, KDU-ČSL a KSČM. "Na Hrad jdeme spíše poslouchat. Chceme zjistit, k jakému řešení se prezident kloní," dodal Bursík.