Hlavní obsah

Osm z deseti vegetariánů se záhy vrací k masu

8. 12. 2014, 13:06

Vegetariánská strava zažívá poslední leta svůj boom. Nejčastěji na ni lidé přecházejí ze zdravotních důvodů a pak také z lásky ke zvířatům. Ne všichni ale u tohoto způsobu stravování dlouhodobě setrvávají. Podle průzkumu společnosti Humane Research Council, která se snaží propagovat vegetariánství a bojuje za práva zvířat, osm z deseti vegetariánů se k masu zase vrátí.

Foto: Profimedia.cz

Většinu vegetariánů tvoří ženy s vyšším vzděláním.

Článek

Mezi vegany je tento počet o něco nižší. Tři z deseti lidí, kteří se rozhodnou pro veganskou stravu, u ní vydrží po celý život, zbývajících sedm se vrátí ke konzumaci živočišných produktů.

Přičemž zdravotní důvody nejsou to, co lidi odláká od této stravy zpět k masu. Nejčastěji se tak děje kvůli obtížnému životnímu stylu vegetariánů. Třiačtyřicet procent z těch, kdo to vzdají, tvrdí, že je v potravinách skryto příliš mnoho živočišných produktů a nemají čas a sílu všechno kontrolovat. Vegetariánská strava ve specializovaných obchodech je zase příliš drahá.

„Většinu vegetariánů tvoří ženy s vyšším vzděláním a společensky poměrně liberálním zaměřením. Mezi vegetariány a vegany je dvakrát více politicky liberálních jedinců než konzervativců,“ tvrdí autoři průzkumu z Humane Research Council.

Sedmatřicet procent těch, kteří vegetariánství či veganství vzdají, se ještě někdy v životě znova pokusí stravovat bez masa.

Vegani jsou lidé, kteří nekonzumují žádné živočišné produkty, kromě masa ani vejce, mléko, mléčné výrobky a živočišné tuky. Vegetariáni vyloučí maso (tedy živočišné produkty vznikající po zabití zvířete), ale konzumují vejce, mléko a mléčné výrobky.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Vegetariánská kuchyně: žij a nech žít

10. 2. 2012, 11:04

Vegetariánská strava vychází ze zásady Žít a nechat žít. Její vyznavači nejedí některé živočišné potraviny, hlavně maso, sádlo... Tedy produkty, pro něž bylo...

Symbolem mužnosti je stále masožravost

26. 11. 2012, 15:49

Symbolem mužnosti pro většinu západní společnosti je stále maso. Zvláště tradiční hodnoty zastávající část společnosti věří, že právě konzumace masa je typicky...

Výběr článků