Hlavní obsah

Léky proti kouření mohou podporovat chuť na sex

30. 6. 2006, 9:32
Novinky, Famous

Léky na odvykání kouření s obsahem bupropionu mohou sloužit zdravým lidem jako vhodný sexuální stimulátor. Pacienti, kteří antidepresivum užívají v souvislosti se závislostí na cigaretách, popisují také zvýšené libido - mentální i fyzické. Pozitivní vliv léku na sexuální funkce přiznávají i jeho výrobci.

Článek

Bupropion je obsažený například v lécích Wellbutrin a Zyban a je předepisovaný jako antidepresivum, díky kterému mají lidé snadněji skoncovat s kouřením.

"Nevíme jakým způsobem zvyšuje sexuální potěšení, ale je to známo již mnoho let. Bupropion ale v žádném případě není afrodiziakum. Je ale mezi antidepresivy výjimkou, protože ostatní většinou sexuální výkonnost snižují," uvedli zástupci britské společnosti Graedons´ People´s Pharmacy.

Reklama

Související články

Když přestanete kouřit, můžete vyhrát

2. 5. 2006, 8:40

Čeští kuřáci, kteří si odřeknou na čtyři týdny potěšení z tabáku, se mohou účastnit mezinárodní soutěže Přestaň a vyhraj, která začíná 2. května. Ti, kteří...

Kouření za volantem je riskantní

19. 5. 2006, 9:15

Kouření za volantem zvyšuje riziko dopravní nehody. To potvrzují seriózní vědecké výzkumy. Statistiky jsou ještě nemilosrdnější. Podle dopravního psychologa...

Výběr článků