Hlavní obsah

Co má vliv na délku života

7. 9. 2015, 7:22

Muži umírají dříve než ženy, říkávalo se kdysi. Jenomže možná tomu už brzy tak nebude. Nové průzkumy totiž ukazují, že moderní ženy, které se snaží být nejen matkami, ale i manažerkami, a konkurovat tak mužům, zažívají nadměrný stres, který může mít negativní vliv na délku jejich života.

Foto: Profimedia.cz

Ženy se ve dnešní době snaží stylizovat hned do několika rolí najednou – chtějí tak konkurovat mužům.

Článek

Rozdíl v délce životů u obou pohlaví se zmenšuje, protože na ženy působí zhoubně tzv. moderní stres. Stále více z nich odchází z tradičních rolí matek a pečovatelek o domácí krb na trh práce konkurovat mužům.

To je sice správně, ale právě stres související s náročným vyvažováním rodinného a pracovního života je připravuje o roky života.

Rozdíly se zmenšují

Stále platí, že se ženy většiny národů Západu dožívají v průměru o čtyři roky více než muži. „Nárůst délky života je u žen ale o něco pomalejší než u mužů,“ tvrdí britský Národní statistický úřad.

„Zmenšující se rozdíl mezi průměrnou délkou života obou pohlaví odpovídá rostoucímu počtu důkazů, že stále větší počet žen získává vyšší vzdělání a náročné pracovní pozice a vedle toho čelí stresu ze snahy zkombinovat práci s výchovou dětí, což má negativní vliv na délku života,“ píše deník The Mail.

Nejvíce se přitom rozdíl délky průměrného života žen a mužů snižuje ve Spojeném království, USA a Austrálii, kde ženy pronikají do dříve typicky mužských pozic delší dobu.

Reklama

Související témata:

Výběr článků