Hlavní obsah

Ukažte to světu aneb Tetování už není nutné skrývat ani v zaměstnání

10. 7. 2019, 11:05
Novinky, bok

Tetování vždy vyvolávalo různé emoce. Pro jeho milovníky značí životní styl, pro odpůrce představuje něco nepředstavitelného, co by nemělo být vidět. Doba, kdy viditelné tetování mohlo znamenat potíže, především v pracovní rovině, už naštěstí pomíjí.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Tetování bylo vždy spojováno s určitým životním stylem - pro někoho byl potetovaný člověk automaticky lump a darebák, příznivec nezřízeného života nebo třeba člen motorkářského gangu. „Seriózní” člověk, pokud si chtěl tetování pořídit, raději volil místa, kde nebylo veřejnosti viditelné. V opačném případě mohl kromě podivných pohledů dokonce riskovat i vyhazov z práce.

Dlouhou doby existovaly i určité profese, kam viditelné tetování jednoduše nesmělo - například soudnictví, zdravotnictví nebo finanční sféra.

Foto: Profimedia.cz

Zpěvačka Pink a její tetování

S podobnou zkušeností se dříve setkal i nyní pětačtyřicetiletý osobní trenér a mistr bojových umění Scot Tudhope, který má potetovaná celá záda a krk.

„V minulosti jsem kvůli tomu přišel o několik pracovních nabídek. Nemohl jsem například vykonávat funkci asistenta učitele. Jindy jsem byl nucen mít zcela vše zakryté, i když ve firemních regulích o skrývání tetování nic nebylo,” svěřil se.

Foto: Profimedia.cz

Nejedním tetováním se pyšní také herečka Angelina Jolie.

Tato doba ale naštěstí rychle ustupuje a milovníci tetování se dnes mohou bez ostychu se svým „obrázkem” veřejně ukazovat, a je jedno, zda jde o zdravotní sestřičky, vysoce postavené manažery nebo majitele firem. Regule pro viditelnost tetování se stále snižují a pokud nejde o něco vyloženě vulgárního nebo nevkusného, v mnoha firmách nad tím v současné době jen mávnou rukou.

Příkladem může být například majitelka marketingové a PR agentury Debbie Darlingová, která má na svém těle celkem 15 tetování a rozhodně ji to v pracovním úspěchu nijak neomezuje.

„Pracuji ve stavebním průmyslu, který by se zdál všeobecně jako citlivější z hlediska tetování. Sama jsem ale zjistila, že lidé jsou naopak mnohdy fascinováni detaily mých tetování. Zajímá stejně tak mladé muže jako starší,” uvádí hrdá majitelka pro server BBC.

Foto: Profimedia.cz

Velkým příznivcem tetování je i bývalý fotbalista David Beckham.

Koneckonců důkazem, že tetování už dávno není tabu, jsou i mnohé celebrity, které se svými více či méně nápaditými výtvory doslova chlubí.

Kreativním nápadům se v dnešní době meze opravdu nekladou, stejně tak místům, kam se více či méně slavní nechávají tetovat.

Foto: Profimedia.cz

Potetovaný zpěvák Zayn Malik

Jakkoli může taková ozdoba vypadat krásně, je někdy vhodné se raději pořádně rozmyslet, než si ji pořídíte - především pak, pokud jde o vytetovaná jména drahých poloviček.

Taková upomínka, jakkoli v době vzniku chtěná, totiž může po případném rozchodu značit najednou velkou potíž.

Může se vám hodit na Firmy.cz:

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků