Hlavní obsah

Nejkrásnější klobouky z královských dostihů v Ascotu

17. 6. 2021, 10:39

Ve Velké Británii se od úterý 15. do soboty 19. června odehrávají královské dostihy v Ascotu, které se pořádají každoročně na závodišti jihozápadně od Londýna. Na exkluzivní akci dorazili zástupci britské královské rodiny, ale také milovnice módy s nápaditými klobouky a fascinátory. Podívejte se na ty nejkrásnější.

Foto: Profimedia.cz

Klobouk připomínající paví ocas

Článek

Historie dostihů se datuje od osmnáctého století. V roce 1711 bylo založeno oficiálně první moderní závodiště v britském městě Ascot, které dodnes patří mezi nejprestižnější. Na dostihy se sem již tradičně sjíždí britská smetánka.

Letos nechyběl například princ Charles se svojí manželkou Camillou či britská sportovkyně a vnučka královny Alžběty II. Zara Tindallová.

Foto: Profimedia.cz

Princ Charles na dostizích v Ascotu

Nedílnou součástí dostihů jsou zdobné klobouky či fascinátory. Koňské závody totiž vždy patřily mezi výsady bohatých a urozených, stejně tak jako klobouky, které se zpravidla pojily s vysokým společenským postavením a byly neodmyslitelnou součástí úborů Britek, jimž byla udělena audience monarchou.

Dnes plní klobouky a fascinátory kromě funkce společenské také tu módní. Jsou vyráběny těmi nejlepšími kloboučníky týdny i měsíce dopředu a musí se doplňovat s oblečením, které daná dáma k této příležitosti zvolí.

Ženy z královské rodiny nejčastěji volí jednoduché kousky zdobené ptačími pery či umělými květinami, muži pak nejčastěji nosí klasické černé cylindry.

Ostatní návštěvnice se ale experimentů nebojí, a k vidění jsou tak mnohdy skutečně originální kousky – ať už tvarem, nebo velikostí. Podívejte se na ty nejzajímavější v naší galerii.

Reklama

Související témata:

Související články

Móda ze summitu G7

14. 6. 2021, 14:29

V pátek 11. června začal ve Velké Británii třídenní summit skupiny velkých světových ekonomik G7. Na místo se sjeli nejen významní představitelé členských...

Výběr článků