Tenkrát zařídil Oulu finále

Petru Tenkrátovi mohou hokejisté Kärpätu Oulu děkovat za to, že budou hrát o titul finského šampiona. Český útočník vstřelil obě branky při vítězství v pátém semifinále v Helsinkách do sítě Jokeritu a rozhodl o tom, že se Oulu ve finále utká s Tapparou Tampere. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN PLAY OFF EVROPSKÝCH HOKEJOVÝCH SOUTĚŽÍ.

Na facebooku vznikla iniciativa Za mě nestávkujete a za víkend nasbírala 24 000 odpůrců stávky.

Tenkrát otevřel skóre zápasu v 31. minutě a postup Oulu pečetil dvě minuty před koncem po samostatné akci. Zápas v Hämeemlinně rozhodla druhá třetina, v níž udeřila hostující Tappara třikrát a domácí už neměli šanci manko dotáhnout a prohráli 2:4. Tappara ukončila sérii v poměru 3:2.

FINSKO, výsledky - semifinále:

FINSKO, výsledky - semifinále: Hämeenlinna - Tappara Tampere 2:4 - konečný stav série 2:3

Jokerit Helsinky - Kärpät Oulu 0:2 (Tenkrát 2+0) - konečný stav série 2:3.

Čerepovec vyrovnal s Omskem

Hokejisté Omsku v pondělí nedokázali v semifinálové sérii ruské ligy s Čerepovcem získat rozhodující třetí bod a postupujícího do finále tak určí až pátý zápas. Svěřenci českých trenérů Ivana Hlinky a Radima Rulíka se ve čtvrtém zápase nedokázali střelecky prosadit a prohráli 0:2. Čerepovec tak srovnal stav série na 2:2.

Vítěz série se ve finále, které začne 5. dubna, utká s obhájci titulu z Jaroslavle. Ty trénuje další český kouč Vladimír Vůjtek.

RUSKO, výsledek - semifinále, 4. zápas:

Čerepovec - Omsk 2:0 - stav série 2:2.

Hokejisté Lugana poprvé ve finále porazili Davos

Hokejisté Davosu prohráli třetí zápas finálové série švýcarské ligy na domácím ledě s Luganem 3:5 a po dvou předchozích výhrách svému protivníkovi poprvé podlehli.

Domácí obhájci titulu v sestavě s českým útočníkem Josefem Marhou vedli ještě v 52. minutě 3:2, jenže luganský celek dvěma brankami v závěru skóre otočil. Tři sekundy před koncem pak zpečetil vítězství hostů Patrick Sutter.

Marha se do statistiky zapsal asistencí u první branky Davosu. Titul šampiona získá ve švýcarské lize tým, který vyhraje čtyřikrát.

ŠVÝCARSKO - finále, 3. zápas:

Davos - Lugano 3:5 (za domácí Marha 0+1) - stav série 2:1

Frölunda vyhrála první finále švédské hokejové ligy

Frölunda vyhrála první zápas finálové série ve švédské hokejové lize na ledě Färjestadu 5:4 v prodloužení. Vedení v sérii hostům zajistil vítěznou trefou v šesté minutě prodloužení Peter Ström. Gólově se dnes prosadil i český obránce Radek Hamr, který v dresu Färjestadu vyrovnal v 25. minutě v přesilové hře na 2:2.