Jaroslavl je ve finále ruské ligy

V ruské hokejové lize se schyluje k finálovému souboji českých trenérů. Úřadujícím mistrům z Jaroslavle, svěřencům kouče Vladimíra Vůjtka, stačil k postupu ze semifinálové série s Togliatti minimální počet tří zápasů. UVNITŘ ČLÁNKU: SOUHRN PLAY OFF EVROPSKÝCH HOKEJOVÝCH SOUTĚŽÍ

Takto by měl vypadat Secesní Národní dům v Bohumíně

RUSKO - Omsk potřebuje jedinou výhru

Ve druhé semifinálové sérii schází Omsku, vedenému trenérským duem Ivan Hlinka, Radim Rulík po výhře 3:1 v Čerepovci k postupu jediný úspěch, který může vybojovat už dnes.

V rozhodujícím utkání vyhrála Jaroslavl, vítěz základní části, na ledě Togliatti 2:1. Vítěznou branku vstřelil Vasiljev, na první gól vítězů nahrál ve 34. minutě Tkačenkovi Jan Peterek. Omsk šel do vedení už v 7. minutě, kdy se prosadilo nejproduktivnější duo základní části soutěže - Pavel Patera využil přihrávku Tomáše Vlasáka.

Togliatti - Jaroslavl 1:2 - konečný stav série 0:3

Čerepovec - Omsk 1:3 (1 gól hostí Patera) - stav série 1:2

FINSKO - Rozhodnou páté zápasy

V semifinále finské ligy rozhodnou až pátá utkání. Hokejisté Kärpätu Oulu vyrovnali sérii finské ligy s Jokeritem Helsinky na 2:2 a stejný stav je i ve druhém semifinále, kde hraje Tappara Tampere s Hämeenlinnou. Vítězství 2:1 v nedělním zápase vybojoval Kärpät až ve 21. minutě prodloužení. První gól domácích vstřelil ve druhé třetině Petr Tenkrát.

Tappara Tampere-Hämeenlinna 2:1 v prodl. - stav série 2:2

Oulu-Jokerit Helsinky 2:1 v prodl. (1 branka vítězů Tenkrát) - 2:2

ŠVÝCARSKO - Davosu schází dvě výhry

Ve švýcarské lize udělal Davos, jehož dres obléká i český útočník Josef Marha, druhý z potřebných čtyř kroků k obhajobě titulu, když zvítězil na ledě Lugana 3:2 a ujal se ve finálové sérii vedení 2:0.

Lugano-Davos 2:3 - stav série 0:2

NĚMECKO - Krefeld stáhl vedení Berlína

Hokejisté Krefeldu porazili v německé lize ve druhém semifinálovém utkání Eisbären Berlín 4:2 a sérii hranou na tři vítězství vyrovnali na 1:1. Na jednom gólu do sítě nejlepšího týmu základní části se asistencí podílel český hokejista ve službách Krefeldu Patrik Augusta.

Krefeld - Eisbären Berlín 4:2 (za domácí Augusta 0+1) - stav série 1:1

Mannheim - Kolín n. R. 3:5 - stav série 0:2