Nakano v Brně těžce havaroval, Rossi překonal rekord

BRNO

V dopoledním volném tréninku třídy MotoGP na Masarykově okruhu měl vážnou havárii Japonec Šinja Nakano, osmý muž páteční první kvalifikace. Nakano spadl v levotočivé zatáčce ve stoupání před vjezdem do cílové rovinky.

Po prvním ošetření na klinice přímo na okruhu byl Nakano převezen vrtulníkem do Fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Podle neoficiální informace Nakano utrpěl těžký otřes mozku, páteř by ale neměl mít poraněnou. Po pádu Nakano prolétl v saltech bezpečnostní zónou a skončil v ochranných balících slámy, kde zůstal bez hnutí ležet. Těsně za jezdcem dolétl do bariéry i jeho stroj Yamaha.

V tréninku byl nejrychlejší vedoucí jezdec seriálu Ital Valentino Rossi na hondě, jenž v pátek vytvořil nový traťový rekord Masarykova okruhu časem 1:58,840, což představuje průměrnou rychlost 163,672 km/hod. Rossi je historicky prvním motocyklovým závodníkem, který na Masarykově okruhu pokořil hranici minuty a 59 sekund.