Kačeři nadělili Brodeurovi tři kousky a snížili stav série

Novinky, Martin Kézr-tv, INT
ANAHEIM

Patrik Eliáš byl sice u obou branek hokejistů New Jersey, když první dal a na druhou přihrál, ale třetí finálový zápas Stanleyova poháru nakonec doma vyhrál Anaheim gólem běloruského obránce Ruslana Saleje po sedmi minutách prodloužení. Mighty Ducks vyhráli v nastavení už pošesté během letošního play-off.

Jedna z vystavovaných fotografií Ivana Prokopa.

Po dvou shodných prohrách 0:3 na ledě soupeře si tak připsali první vítězství a vynutili si minimálně návrat série na led New Jersey. Prodloužení rozhodlo vhazování v útočném pásmu, kdy 40letý veterán Oates získal puk a přihrál Salejovi, jenž se pohotovým švihem trefil přesně k tyči. "Jsme zase ve hře o pohár, potřebovali jsme takový impuls," tvrdil střelec vítězné branky.

Anaheim zamíchal sestavou, což se promítlo v útočné aktivitě a gólman Ďáblů Brodeur čelil 36 střelám, což je víc než v předchozích dvou utkáních dohromady. Jeho finálovou neprůstřelnost trvající 143 minut a 39 sekund ukončil ve druhé třetině centr Chouinard tečí Ozolinšovy rány od modré.

New Jersey ale srovnalo, když si Patrik Eliáš najel na Langenbrunnerovu přihrávku a střelou nad vyrážečku nedal Giguerovi šanci. Domácí však získali zpět vedení už za 45 sekund, k čemuž přispěla Brodeurova minela. Lotyšský obránce Ozolinš ze středního pásma jen nahazoval kotouč, ale gólman si ho nešťastně holí srazil mezi betony.

"Bylo to strašné," připustil Martin Brodeur. "Takový gól dostanou i nejlepší brankáři," bránil svou hvězdu trenér New Jersey Pat Burns. "Po takové brance není jednoduché vrátit se do zápasu, naštěstí se nám to povedlo," řekl Brodeur.

Druhou branku hostí znovu připravil Eliáš, po jehož přihrávce deset minut před koncem třetího dějství vystřelil Marshall a Gomez dokázal zblízka tečovat puk pod horní tyč. Anaheim to ale nevzdal, zpočátku opatrné prodloužení pak vzalo rychlý konec. "Nikdy jsme letos nastavení času neprohráli, to je jasný důkaz síly týmu," liboval si kouč Mike Babcock.

Anaheim Mighty Ducks - New Jersey Devils 3:2 v prodloužení
Třetiny0:0, 2:1, 0:1 - 1:0
Branky a nahrávky:24. Chouinard (Ozolinš), 35. Ozolinš (Giguere), 67. Salej (Oates) - 35. Eliáš (Langenbrunner, Rafalski), 50. Gomez (Marshall, Eliáš)