F3000: Janiš osmý v kvalifikaci na Hockenheim

HOCKENHEIM

Automobilový závodník Jaroslav Janiš obsadil osmé místo v dnešní kvalifikaci na závod mezinárodního mistrovství formule 3000 v německém Hockenheimu. Nejrychlejší byl Brazilec Ricardo Sperafico z týmu Coloni; spolu s ním bude v sobotu v první řadě stát Ital Vitantonio Liuzzi, který na vítěze ztratil necelou desetinu sekundy.

Pouze Sperafico, Liuzzi a třetí Švéd Björn Wirdheim, vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu, se na okruhu dostali pod minutu a půl. Vítězný Sperafico projel trať průměrnou rychlostí přes 183 km/h, Janiš na něho ztratil vteřinu a 108 tisícin. Francouz Yannick Schroeder, další jezdec týmu Superfund-ISR-Charouz, skončil v kvalifikaci jedenáctý.

Start sobotního závodu je naplánován na 15:50, přímý přenos vysílá stanice Galaxie Sport.