Janiš v Silverstonu desátý, Wirdheim si upevnil vedení

SILVERSTONE

Český pilot Jaroslav Janiš skončil v závodě mezinárodního mistrovství formule 3000 v britském Silverstonu na desátém místě. Pro druhé letošní vítězství si dojel Švéd Björn Wirdheim, který si tak upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Janiš, který startoval v Silverstonu z osmé pozice, projel cílem půl sekundy po svém kolegovi z českého týmu Superfund-ISR-Charouz Yannickem Schroederem z Francie.

Wirdheim ze stáje Arden už byl v té době v cíli přes čtyřicet sekund. Letos čtyřikrát druhý Seveřan si tím upevnil vedení v celkové klasifikaci se ziskem 54 bodů a komfortním náskokem 18 bodů před dnes druhým Giorgiem Pantanem z Itálie.

Problémové nastavení Janišova vozu

Český závodník sice po startu udržel osmou příčku, ale v průběhu závodu se potýkal s nastavením vozu a nedokázal odrazit útok Dána Nicolase Kiesy. "Takřka po celý závod jsem bojoval s přetáčivým vozem, průběžně se to zhoršovalo. Zadní pneumatiky se přehřívaly a měl jsem problémy udržet vůz na cestě, ještě nikdy jsem se s vozem takto nepral," stěžoval si český jezdec.

"Po páteční kvalifikaci udělali mechanici změny v nastavení. Bohužel nepřinesly očekávaný efekt," dodal Janiš.