Hlavní obsah

Šéf Pfizeru má covid

15. 8. 2022, 18:36 – New York

Generální ředitel mezinárodní farmaceutické společnosti Pfizer Albert Bourla (60) měl v pondělí pozitivní test na covid-19. Sám to potvrdil na Twitteru. Bourla podstoupil už čtyři očkování proti koronaviru, nemoc u něj má mírné příznaky.

Foto: Profimedia.cz

Generální ředitel Pfizeru Albert Bourla

Článek

„Byl jsem testován pozitivně na covid-19. Jsem vděčný, že jsem obdržel čtyři dávky vakcíny. Cítím se velmi dobře, mám jen mírné příznaky. Izoluji se a budu se léčit paxlovidem,“ napsal Bourla.

Vakcínu k přeočkování si vybírat příliš nelze

V pokračování příspěvku na Twitteru dodal, že si je jistý svým vyléčením a že je „neuvěřitelně vděčný“ za úsilí kolegů z Pfizeru, kteří pracovali na zpřístupnění vakcín a léků pro lidi na celém světě.

Antivirotikum Paxlovid využíval k léčbě covidu-19 i americký prezident Joe Biden, který se koronavirem opětovně nakazil na konci července. Také šéf Bílého domu byl proti nemoci čtyřikrát očkován.

Paxlovid může u pacientů s koronavirem zabránit vážnému průběhu onemocnění a hospitalizaci. Světová zdravotnická organizace v dubnu doporučila, aby se přípravek podával rovněž lidem, kteří nemají závažný průběh onemocnění.

Reklama

Související témata:

Výběr článků