Hlavní obsah

Neočkovaným v Rakousku hrozí lockdown

24. 10. 2021, 11:58 – Vídeň

Neočkovaní lidé mohou být v Rakousku vystaveni novým restrikcím, jestliže se budou dál zvyšovat počty nakažených koronavirem. Upozornil na to rakouský kancléř Alexander Schallenberg, který v pátek o situaci a o možných opatřeních jednal se zemskými hejtmany.

Foto: Yves Herman, Profimedia.cz

Nový rakouský kancléř Alexander Schallenberg

Článek

„Pandemie ještě není za námi. Hrozí nám, že se dostaneme do pandemie neočkovaných,” uvedl Schallenberg v souvislosti s aktuální epidemickou situací v Rakousku.

Vyjádřil naději, že to, že se případné další restrikce nebudou týkat očkovaných nebo lidí, kteří koronavirus prodělali, bude sloužit jako signál.

Kancléř sdělil, že pokud počet pacientů s nemocí covid-19 na jednotkách intenzivní péče dosáhne 500, tedy čtvrtiny celkové kapacity JIP v zemi, bude vstup do podniků, jako jsou restaurace a hotely, umožněn jen těm, kdo jsou očkovaní nebo chorobu prodělali.

Rakušané musí prokazovat bezinfekčnost na pracovišti

Koronavirus

Pokud počet překročí 600, má vláda v úmyslu omezit pohyb neočkovaných lidí. V tomto případě by jim bylo umožněno opustit domovy pouze z konkrétních důvodů.

V současné době se podle agentury APA v Rakousku na jednotkách intenzivní péče léčí 220 pacientů s covidem-19.

Za poslední týden rakouské zdravotnické úřady zaregistrovaly 20.408 nových případů nákazy koronavirem, což znamená sedmidenní incidenci 228,5 na 100 tisíc obyvatel. Předchozí týden byla incidence 152,5.

Pandemie covidu paralyzovala rumunské zdravotnictví

Evropa

Tempo očkování se v posledních měsících v Rakousku zpomalilo. Plně očkováno je nyní 62,2 procenta populace.

Reklama

Výběr článků