Hlavní obsah

Není v tom rozpor, řekl Peskov k ústupu Rusů z „navždy ruských“ území

5. 10. 2022, 13:40 – Moskva

Přeměna zvláštní vojenské operace na Ukrajině, jak Rusko invazi nazývá, na protiteroristickou operaci se neprojednávala, prohlásil ve středu mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Uvedl také, že není žádný rozpor v tom, že ruská armáda ustupuje na Ukrajině z území, o nichž Kreml prohlásil, že budou navždy ruská.

Foto: Sputnik, Reuters

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov

Článek

Mluvčí prohlásil, že Putin v současné chvíli neplánuje promluvit k národu na téma „přeformátování“ zvláštní vojenské operace na Ukrajině. Všechna tvrzení, která se objevila na sociálních sítích a v některých médiích k tomuto tématu, nejsou podle Peskova pravdivá.

„Nebyla učiněna žádná rozhodnutí o změně statusu zvláštní vojenské operace na protiteroristickou operaci. To je výsadou vrchního velitele, prezidenta země. K dnešnímu dni nebyla učiněna žádná taková rozhodnutí,“ dodal Peskov. Zvláštní vojenská operace pokračuje dál.

Není zde žádný rozpor, budou s Ruskem navždy, budou vráceni
mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov

Území nových ruských regionů dobytých ukrajinskou armádou bude osvobozeno a vráceno pod ruskou kontrolu, prohlásil Peskov. Poznamenal, že neexistuje žádný rozpor v tom, že se ruská armáda nedávno stáhla z ukrajinských oblastí, o nichž Putin řekl, že budou navždy ruské. „Není zde žádný rozpor, budou s Ruskem navždy, budou vráceni,“ řekl.

Reagoval tak na dotaz týkající se ruského ústupu z řady míst na Ukrajině včetně stažení od Lymanu v Doněcké oblasti, které Moskva ohlásila jen den poté, co prezident Vladimir Putin podepsal v Kremlu smlouvu o připojení tohoto regionu k Rusku s představitelem tamní proruské správy. Západ ani Kyjev ruské anexe ukrajinského území neuznává.

„Rychle a silně.“ Ukrajinci získali na jihu země 1000 kilometrů čtverečních za pět dnů

Reklama

Výběr článků