Hlavní obsah

V Praze demonstrovaly stovky lidí kvůli situaci na Ukrajině

20. 2. 2014, 20:56

Na pražském Václavském náměstí se kvůli situaci na Ukrajině sešlo ve čtvrtek asi 600 lidí. Předtím se odpoledne shromáždilo šest desítek Ukrajinců na Hradčanském náměstí před Pražským hradem. Obě demonstrace spojovala výzva k odstoupení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Podle jednoho z řečníků by se zločiny Janukovyčova režimu měl zabývat haagský tribunál pro válečné zločiny.

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Na Václavském náměstí v Praze se demonstrovalo proti násilnostem na Ukrajině.

Článek

Demonstranti před Pražským hradem nesli především ukrajinské vlajky, ale i vlajky ČR a EU. Odpolednímu shromáždění vévodil černobílý transparent s nápisem "Kolik ještě musí zemřít?" a transparent v ukrajinských barvách s anglicky napsanou výzvou k zastavení diktátorských metod na Ukrajině.

Na malých transparentech vyzývali demonstrující Ukrajinci k odstoupení Janukovyče a označovali ho za fašistu. Kolemjdoucím rozdávali letáky s fotografiemi zkrvavených obětí konfliktu v Kyjevě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Snajpři střílejí po demonstrantechVideo: Reuters

Mluvčí během odpolední poklidné demonstrace před Pražským hradem sdělovali přítomným novinky z dění na Ukrajině a děkovali všem, kteří se postavili na stranu protivládních demonstrantů.

Demonstrace na Václavském náměstí byla bouřlivější. Lidé například zapálili transparent s portrétem ukrajinského prezidenta. V mnoha projevech řečníci děkovali za založení veřejné finanční sbírky v Česku na pomoc lidem na Ukrajině. Lidé se modlili, zapálili stovky svíček a dvakrát zazpívali ukrajinskou hymnu.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků