Hlavní obsah

Ukrajinci stahují z fronty děla i tanky

5. 10. 2015, 14:03 – Kyjev

Ukrajinští vojáci začali z úseku fronty v Luhanské oblasti stahovat dělostřelecké zbraně ráže pod 100 mm a tanky. Zatímco děla začala armáda odvážet už v sobotu, tanky až v pondělí.

Foto: ČTK/AP

Kolona tanku separatistů se stahuje v Luhanské oblasti u Oleksandrivky

Článek

„Ráno byl jednotkám na frontovém úseku A vydán rozkaz ke stažení obrněné techniky na 15 kilometrů od frontové linie. V 11.00 tak začalo synchronní stahování tanků T-64 a T-72, protitankových děl D-48 a D-44 ráže 85 milimetrů a minometů 2B-9 ráže 82 milimetrů. Všechny kroky byly dohodnuty s představiteli pozorovatelské mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě. Na místě jsou novináři,” uvedl armádní mluvčí.

Foto: Olexander Shulman, ČTK/AP

Ukrajinci připravují k odvozu z frontové line pásový obrněný transportér.

Agentura Interfax-Ukrajina poznamenala, že vůdci Francie, Německa, Ruska a Ukrajiny se v pátek v Paříži domluvili, že stahování začne v sobotu a potrvá 41 dnů. Stahování zbraní s ráže menší než 100 milimetrů armáda zahájila v v sobotu večer. [celá zpráva] V pondělí pak začala odvážet tanky z Luhanské oblasti.

Konflikt na východě Ukrajiny mezi proruskými separatisty a silami prozápadní vlády v Kyjevě si od loňského dubna vyžádal přes 8000 životů.

Foto: Olexander Shulman, ČTK/AP

Ukrajinsklý tabk opoušztí post u města Ščastje

Ukrajinská média s odvoláním na mluvčího dobrovolnické jednotky hlásí, že pondělní výbuch miny si vyžádal životy dvou vojáků, dalších pět utrpělo zranění. Tyto ztráty armáda dosud oficiálně nepotvrdila.

Reklama

Výběr článků