Hlavní obsah

Steven Seagal přijel na Donbas. Chce změnit pohled světa na válku

9. 8. 2022, 21:29

Někdejší hvězda akčních amerických filmů Steven Seagal navštívil separatisty ovládanou část regionu Donbas na východě Ukrajiny a mimo jiné vězení Olenivka, kde nedávno přišla o život více než padesátka ukrajinských válečných zajatců. O Seagalově návštěvě referovala ruská a následně i ukrajinská média.

Foto: Ivan Sekretarev, ČTK/AP

Americký herec Steven Seagal

Článek

Na místě Seagalovi ukázali mimo jiné „střepiny amerických raket, potvrzující odpovědnost Kyjeva za masovou vraždu vlastních vojáků“, uvedl o hercově návštěvě v Olenivce známý prokremelský moderátor Vladimir Solovjov.

Seagal podle šéfa doněckých separatistů Denise Pušilina natáčí dokumentární film o Donbasu.

„Při setkání Seagal poznamenal, že 98 procent lidí, kteří vyprávějí v médiích o konfliktu, tady nikdy nebylo, a proto svět nezná pravdu,“ řekl Pušilin agentuře TASS a dodal, že Seagal chce změnit pohled světa na tuto válku. List Ukrajinska pravda poznamenal, že Pušilin je „kremelská loutka“.

Objektivní tým expertů z Nikaraguy a KLDR

Vězení v Olenivce navštívil spolu s americkým hercem také nový předák ruských nacionalistů, předseda zahraničního výboru ruské sněmovny Leonid Sluckij, a to ve společnosti „týmu objektivních mezinárodních expertů“ z Nikaraguy a Severní Koreje, ironicky poznamenal běloruský opoziční list Naša Niva.

Kyjev a Moskva se přou, zda smrt 53 válečných zajatců v Olenivce zavinilo ukrajinské ostřelování věznice raketami americké výroby, jak tvrdí ruská verze, anebo zajatce povraždili ruští žoldnéři z tzv. Wagnerovy (rusky Vagnerovy) skupiny, a to výbuchem nálože umístěné uvnitř budovy, jak tvrdí ukrajinské úřady.

Kdo vraždil v Olenivce? Ukrajince může očistit satelit, Rusové zvou vyšetřovatele OSN

Válka na Ukrajině

Seagal je přítelem ruského prezidenta Putina, kterého nazval „jedním z největších světových žijících lídrů“, a podporuje připojení Krymu k Rusku. V listopadu 2016 mu Putin udělil ruské občanství a loni Seagal vstoupil do opoziční, ale přitom prokremelské strany Spravedlivé Rusko.

Reklama

Související témata:

Výběr článků