Hlavní obsah

Slováci nachystali tábory pro případné azylanty z Ukrajiny. Zatím je klid, hlásí

23. 2. 2022, 10:31

Slovensko se chystá na případný nárůst počtu migrantů kvůli ruské agresi na východě Ukrajiny. Zatím je na hraničních přechodech mezi Slovenskem a Ukrajinou klid. „Na přechodech s Ukrajinou jsme nezaznamenali zvýšený pohyb,“ uvedlo na dotaz Novinek slovenské ministerstvo vnitra.

Foto: Profimedia.cz

Hraniční přechod mezi Slovenskem a Ukrajinou (ilustrační foto)

Článek

Slovensko má s Ukrajinou společnou hranici dlouhou téměř 98 kilometrů. „Nezaznamenali jsme nárůst cestujících ani migrační tlaky. Ministerstvo vnitra situaci na hranicích monitoruje. Úřad hraniční a cizinecké policie komunikuje s ukrajinskou stranou a s partnery v Evropské unii,“ uvedlo slovenské ministerstvo vnitra.

„Slovensko udržuje přátelské vztahy s Ukrajinou a v případě ozbrojené agrese vůči našemu sousedovi jsme připraveni Ukrajině pomoci,“ dodalo.

Putin neblafuje. Jeho cíl je úplné rozdrcení Ukrajiny, píše ruský list

Situace je klidná na silničních přechodech Vyšné Nemecké-Užhorod, Ubľa-Malyj Bereznyj a také na přechodu pro pěší Veľké Slemence-Mali Slemenci.

„Jakmile budeme evidovat zvýšený nárůst migrantů, budeme okamžitě nasazovat naše síly a prostředky na východní hranici,“ uvedl ve středu před zasedáním slovenské vlády ministr obrany Jaroslav Naď.

Aerolinky ruší lety nad Ukrajinou, ty ruské se jí vyhýbají obloukem

V případě zvýšeného náporu na hranici je Slovensko připravené posílit kontroly na hraničních přechodech a na tzv. zelené hranici. „V případě potřeby je také možné na hranici vybudovat kontrolní a registrační centra,“ dodal tiskový odbor.

Pro případné azylanty má slovenský migrační úřad připravené záchytný tábor Humenné a pobytový tábor Rohovce a Opatovská Nová Ves.

Reklama

Výběr článků