Hlavní obsah

Rusko ruší omezení na leteckou dopravu do Česka

27. 8. 2021, 6:12 – Moskva

Rusko od dnešního dne plně ruší omezení ohledně letů do Česka, Dominikánské republiky a do Jižní Koreje. Oznámila to agentura TASS s tím, že příslušné rozhodnutí přijal vládní operativní štáb pro boj proti pandemii covidu-19.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Ilustrační foto

Článek

„Jsou to první tři země, se kterými Rusko plně obnovilo letecké spojení od začátku zavedení omezení kvůli pandemii,” napsal TASS a dodal, „nicméně v tuto chvíli ani jedna letecká společnost neoznámila zvýšení počtu letů do těchto zemí.”

Z Petrohradu do Prahy létá společnost Rossija, lety z Moskvy obstarává Aeroflot a ČSA. „Česko zůstává turistům uzavřeno: vstoupit do země smí jen cestující s (českým) občanstvím či s povolením k pobytu, anebo cestující za účelem studia či léčení,” napsala ruská agentura.

Dodala, že pro turisty je plně uzavřena i Jižní Korea, která v dubnu zrušila bezvízový režim s Ruskem a pozastavila vydávání víz. Do Jižní Koreje zatím létá jen Aeroflot, do Dominikánské republiky od začátku srpna charterové lety obstarává Azur Air.

V případě ostatních zemí dosud platí mechanismus kvót na počet letů. Nicméně z rozhodnutí operativního štábu se rovněž od dneška zvyšují kvóty na lety do egyptských letovisek z pěti na 15 týdně v případě každého z obou egyptských měst, do kterých se z Ruska opět létá od 9. srpna. Jde ale jen o pravidelné lety, charterové zůstávají zrušeny od listopadu 2015, kdy se na Sinaji po výbuchu nastražené nálože roztříštil ruský airbus.

Reklama

Výběr článků