Hlavní obsah

Medvěd na Sibiři zabil šestnáctiletého turistu

22. 6. 2021, 8:31 – Moskva

Šestnáctiletý chlapec přišel o život při útoku medvěda na skupinu turistů u jezera Medvežje v národním parku Jergaki v Krasnojarnském kraji uprostřed Ruska. Další turista byl při útoku šelmy zraněn, oznámila agentura Interfax s odvoláním na záchranáře, kteří turisty dostali do bezpečí.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

„Při útoku medvěda na skupinu 13 turistů byli zraněni dva lidé, z nichž jeden zahynul, šestnáctiletý mladík,” uvedlo ministerstvo pro mimořádné situace podle listu RBK.

Incident se podle místního serveru NGS24 stal nedalo od vstupu do národního parku poté, co se chlapec vzdálil od skupiny. Další dva lidé jej šli hledat a narazili při tom na medvěda, který tou dobou již hocha zabil a seděl u jeho těla.

Šelma na dvojici zaútočila. Jeden muž se chránil tím, že dělal mrtvého, zatímco druhý medvěda zranil nožem, ale sám také utrpěl zranění. Medvěda později zastřelili lovci.

V lese na Slovensku našli mrtvého muže, mohl ho zabít medvěd

Evropa

Deník RBK připomněl, že podobný útok se stal počátkem tohoto měsíce na ostrově Sachalin, kde medvěd poranil muže, kterého téměř skalpoval a pokousal na končetinách.

V parku Jergaki, populárním mezi turisty, medvěd zaútočil před šesti lety na manželský pár, který vyvázl se zraněními, poznamenal server NGS24.

Reklama

Výběr článků