Hlavní obsah

Lupiči v Paříži ukradli šperky za čtvrt miliardy

7. 9. 2021, 19:43 – Paříž

Ozbrojení lupiči přepadli v úterý na pařížském náměstí Place Vendôme luxusní klenotnictví značky Bulgari a ukradli tam šperky v hodnotě deseti milionů eur (254 milionů Kč). Dva z podezřelých policie dopadla, informují tiskové agentury.

Foto: Rafael Yaghobzadeh, ČTK/AP

Místo loupeže

Článek

Klenotnictví, které nedávno prošlo renovací, přepadli tři ozbrojenci v oblecích krátce před polednem. Trojice pak začala ujíždět v autě, čtyři komplicové pak jeli na skútrech.

„Policie, která kolem 12:00 obdržela zprávu o možné loupeži na Place Vendôme, začala pronásledovat auta s třemi pasažéry a dva skútry," sdělil agentuře AFP policejní zdroj.

Lupič odnesl z klenotnictví v centru Paříže šperky za desítky milionů. Odjel na koloběžce

Stalo se

Podezřelí museli auto při pronásledování opustit a začali prchat pěšky. Policisté jednoho z nich postřelili do nohy a zatkli. Druhého muže zadrželi v obchodním centru, kde se skrýval. Po dalších podezřelých se pátrá.

Foto: Eric Gaillard, Reuters

Francouzští policisté na místě činu

Zloději přepadli klenotnictví značky Bulgari, která patří skupině LVMH. Place Vendôme je jedním z nejluxusnějších a nejdražších nákupních míst v Evropě. Na náměstí sídlí hotel Ritz, klenotnictví Cartier a Rolex či módní butik Chanel.

Třetí přepadení v krátké době

Policistka na místě podle agentury Reuters novinářům sdělila, že Place Vendôme není dějištěm podobného incidentu poprvé. Na rozdíl od předchozích loupeží ale nyní lupiči měli velké zbraně, což označila za velmi neobvyklé.

Jde o třetí přepadení pařížských klenotnictví za poslední dva měsíce. Dva muži vyloupili na konci července klenotnictví Chaumet nedaleko třídy Champs-Élysées, ze kterého ukradli šperky a drahokamy v hodnotě dvou až tří milionů eur (cca 51 až 77 milionů Kč). Policie muže dopadla. O tři dny později dva ozbrojení muži přepadli klenotnictví Dinh Van ve čtvrtém pařížském obvodě a ukradli šperky a hotovost v celkové odhadované ceně 400 tisíc eur (10,2 milionu Kč).

Reklama

Související témata:

Výběr článků