Hlavní obsah

Kosmopolitní Berlín je minulostí, stává se z něj rudý chalífát, píše Die Welt

2:57
2:57

Poslechněte si tento článek

Hrozba nejen pro Berlín, ale pro celé Německo. To je podle německých médií Ferat Kocak, člen Spolkového sněmu. Získal přímý mandát ve volebním obvodu Neukölln, čímž se stal prvním politikem Levicové strany, který zvítězil ve volebním obvodu mimo bývalou NDR. Původem Kurd má takový program, že ostatní národy světa budou v případě jeho politického úspěchu pohlížet na Berlín s hrůzou, píše deník Die Welt.

Foto: Profimedia.cz

Ferat Kocak

Článek

Ve svém programu Kocak počítá s masovým znárodňováním bytů, zestátňováním firem a radikálním omezováním soukromého podnikání.

„…Pokud věříte v něco jako budoucnost Berlína a vyjádříte ji tím, že tam budete vlastnit rezidenční nemovitosti, a dokonce ji budete pronajímat křesťanům, luteránským kacířům nebo komukoli jinému, obávám se, že pro vás přicházejí zlé časy,“ řekl Kocak.

Berlín už dávno není kosmopolitním městem s kulturním mixem. Stává se symbolem neřešené migrační a bytové politiky a radikálního levičáctví, píše Die Welt. Přátelé Hamásu a příznivci chalífátu několikrát do týdne pochodují městem a podněcují k nenávisti. Univerzity jsou plné antisemitů, z nichž někteří tam nemají co dělat, ale žijí z peněz daňových poplatníků a fungují tam jen proto, aby obtěžovali Židy. Kvůli nebezpečí, které představují palestinští ozbrojenci, se muselo zrušit otevření izraelské restaurace. V Görlitzer parku se bez problémů kšeftuje s drogami.

Berlín patří k hlavním příjemcům peněz ze spolkového rozpočtu, ale nikde to není vidět. Město je stejně špinavé a peníze se nesmyslně vyhazují v azylových táborech. Metropole je městem nájemníků a kupování hlasů na cizí úkor nic nestojí, píše Die Welt. V Berlíně je ochrana nájemníků ochranou voličů a zárukou moci v jednom. Staří nájemníci zůstávají v bytech se zastropovaným nájemným a noví jsou odkázáni na „volný trh pod mosty“.

Experti varují, že realitní trh v německé metropoli je na pokraji kolapsu. Hrozba majetkových zásahů a ztráta důvěry v právní prostředí znejišťuje investory, kteří prchají. „Kdo nechce dům v Mogadišu, neměl by mít byt v Berlíně,“ napsal Welt a doporučuje prodávat, dokud je čas.

Ve Spolkovém sněmu se Kocak angažuje pro „náš lid“, což znamená slučování rodin cizinců, kteří nedostali politický azyl. Kromě 40 000 Palestinců, kteří již žijí v Berlíně, chce Levicová strana velkoryse přivést do metropole více lidí z Pásma Gazy a Libanonu.

S těmito pozicemi má nyní Levicová strana 19 procent hlasů v celém městě, aniž by toho mnoho udělala. A proč se lze právem obávat toho, že se Kucak může stát příštím starostou Berlína? Demografie, která se v hlavním městě drasticky změnila, píše deník.

Němci mají velmi málo dětí, zatímco město je extrémně štědré k přílivu migrantů, naturalizaci a slučování rodin. V důsledku toho se podíl migrantů s uprchlickou krizí drasticky zvýšil: od roku 2012 do roku 2022 se u Němců snížil v průměru o deset procentních bodů. Mezi muslimy je v současné době Levicová strana na prvním místě, pokud jde o volební preference, těsně před SPD.

Související témata:
Ferat Koçak

Výběr článků

Načítám