Článek
Premiér Edna Kenny obhajoval novou daň tím, že vláda neměla jinou možnost, než ji zavést kvůli mezinárodním půjčkám pro zadluženou zemi. Daň byla zavedena po jednáních s EU, Evropskou centrální bankou a Mezinárodním měnovým fondem, který předloni zemi poskytl půjčku ve výši 67,5 miliard eur.

Demonstranti s karikaturami jako prase vyžraných bankéřů, přisluhovačských soudců a politiků.
Irsko ale musí kvůli tomu omezit deficit, výdaje a zvýšit daně. V roce 2010 byl deficit deset procent HDP. Cílem je tříprocentní v roce 2016. „Daň z nemovitosti je zákonem země,“ řekl proto Kenny.

Jeden z demonstrantů, kteří odsuzují daň jako upírskou.

Demonstranti odmítli i fiskální unii.
Daň je rovná a letos činila 100 eur. Čeká se ale, že v příštím roce dramaticky vzroste, protože se už bude platit podle hodnoty nemovitosti.

Svatý Patriku, vrať se, je to tu pořád plné hadů, stálo na jednom z transparentů.
Demonstranti nesli transparenty „Není šance, nechceme platit“, „Zapomeňte na náš strach, tady končí škrty“, "Nemůžeme platit a nechceme platit", "Neplaťte za prohnilé banky", “Žádná daň z mých prachů“ nebo „Upírská daň“. Politici byli vyobrazeni s hadími těly nebo s upířími zuby. Ministra pro životní prostředí a místní rozvoj Phila Hogana vyobrazili s hitlerovským knírkem a sloganem Heil Hogan.

Demonstranti protestující proti dani z nemovitosti.

Policista doprovází na sjezd člena strany Fine Gael, kterému demonstranti nadávají.
Ke střetům s policí došlo, když protestující zablokovali zadní vchod do budovy, kde se konal sjezd strany, a policisté zajišťovali průchod straníkům.

Demonstranti s karikaturami jako prase vyžraných bankéřů, přisluhovačských soudců a politiků.