Hlavní obsah

Hon na teroristy v Belgii: Jsou zahnaní do kouta a můžou útočit, obává se policie

6. 7. 2017, 10:21

Belgická policie stále hledá několik osob podezřelých z terorismu a obává se, že by mohly spáchat atentát. Vlámské televizi VTM to řekl mluvčí prokuratury. Policisté v noci na středu při domovních prohlídkách v Bruselu našli automatické zbraně, rozbušky a policejní uniformy, prokuratura pak z teroristické činnosti obvinila dva muže.

Foto: Francois Lenoir, Reuters

Příslušníci zvláštní jednotky belgické policie.

Článek

„Dosud pátráme po různých osobách podezřelých z terorismu. Obáváme se, že se po raziích cítí zahnaní do kouta. Proto se bojíme stejné reakce jako při 22. březnu," řekl mluvčí s odkazem na loňský dvojitý atentát v Bruselu. Ten následoval poté, co policisté nalezli jednu ze skrýší teroristů. Útoky si vyžádaly 32 mrtvých.

Policie v noci na středu ve dvou garážích v Anderlechtu na předměstí belgické metropole objevila mimo jiné útočné pušky Kalašnikov, neprůstřelné vesty a munici. Našla také modré policejní majáky a dvě policejní uniformy, což podle agentury Reuters může nasvědčovat tomu, že se dvojice chystala spáchat atentát převlečená za policisty.

Zatčené osoby podle belgických médií patřily k okolí skupiny převážně severoafrických motorkářů Kamikazes Riders, jejíž dva členové, včetně šéfa Saïda Saouta, byli loni odsouzeni za teroristické aktivity. Agentura AFP napsala, že dva zatčení jsou Saoutovi bratři a že připravovali atentát, jehož cíl zůstává nejasný. Policie dvojici identifikovala jako belgické státní příslušníky, čtyřicetiletého Akima S. a o tři roky mladšího Khalida S. Jeden člověk byl v rámci operace ve spolupráci s francouzskou policií zatčen také na severu Francie.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků