Článek
„Učitelka hudby na střední Škole Roberta Schumana v Benfeldu byla ve třídě zraněna čtrnáctiletým studentem. Byla hospitalizována, ale její život není v ohrožení,“ informoval web stanice BMFTV s tím, že pedagožka utrpěla zranění v obličeji.
„Útočník je hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Během zatýkání se podezřelý před očima policistů bodl. Policisté mu poskytli první pomoc, na místě proběhla resuscitace,“ dodal server.
Nacistické nápisy
Podle starosty Benfeldu Jackyho Wolfartha šlo o izolovaný incident, který se stal na jinak klidné škole. „Podezřelý z pobodání učitelky byl své škole už z dřívějška známý kvůli nacistickým nápisům,“ podotkla nicméně BFMTV. Bližší informace o zadrženém zatím zveřejněny nebyly.
Na místo tragédie mezitím zamířila končící francouzská ministryně školství Élisabeth Borneová, která již útok veřejně odsoudila.