Hlavní obsah

Český klimaktivista dostal v Londýně podmínku. K soudu přijel z Prahy autobusem

22. 12. 2022, 21:00

Český ekologický aktivista dostal ve čtvrtek od londýnského soudu šestiměsíční trest odnětí svobody s odkladem na dva roky za to, že v listopadu spolu s dalšími zablokoval okružní dálnici okolo Londýna, která je jednou z nejfrekventovanějších v zemi. Na svém webu o tom informuje list Daily Mail.

Foto: Reuters - Henry Nicholls, Právo

Britská policie zasahuje proti klimaktivistům. Ilustrační foto

Článek

Arne Springorum, který se účastnil řady podobných protestů i v Česku, se spolu s dalšími příznivci hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) dožadoval zastavení nových projektů těžby ropy a plynu v Británii tím, že se spustil z konstrukce dálničního značení.

Podle vyšetřovatelů hrozilo, že kvůli němu i dalším protestujícím řidiči ztratí pozornost nebo na jejich auta něco spadne. Policie proto na více než dvě hodiny značnou část dálnice M25 uzavřela.

Absolvoval lezecký výcvik

Padesátiletý Springorum, který má české i německé občanství, před budovou soudu zdůraznil, že se při svém protestu snažil předejít zbytečnému poškození řidičů a cestujících v autech. Neměl na sobě prý nic, co by mohlo spadnout, a před akcí absolvoval lezecký výcvik.

List Daily Mail si všímá také toho, že Springorum mnohasetkilometrovou cestu z Prahy na dnešní 15minutové soudní stání absolvoval autobusem.

Čtyři lidé jsou v kritickém stavu po tlačenici před koncertem v Londýně

Reklama

Výběr článků