Článek
Soud také generálovi uložil pokutu ve výši 24 milionů rublů (asi 6,43 milionu Kč) a zbavil jej hodnosti i vyznamenání v podobě Žukovova řádu a řádu Za zásluhy o vlast.
Arslanov si jako někdejší „hlavní spojař“ ozbrojených sil podle verdiktu přisvojil 6,7 miliardy rublů (asi 1,763 miliardy Kč) při dodávkách předražených přenosných vysílaček, napsal internetový list Gazeta.ru. Obvinění ale generál odmítal jako výmysly. Argumentoval, že uvedené vysílačky jsou určeny pouze vojákům, a tak „tržní hodnota“, na kterou se odvolávali vyšetřovatelé, je nesmysl.
Obžaloba požadovala pro Arslanova 19 let ve vězeňském zařízení. Obhajoba žádala, aby soud zprostil generála obvinění, které prý obžaloba nebyla s to prokázat.
Generála Arslanova zatkli agenti vojenské kontrarozvědky ruské tajné služby FSB ještě v roce 2020. V případu figurovalo několik dalších vysoce postavených důstojníků, kteří již dříve přiznali vinu na machinacích při nákupech spojovací techniky za miliardy rublů a svědčili proti Arslanovovi.
V centru skandálu se ocitla armádní komunikační firma Vojentělekom, ve které se podle ruských médií odehrávaly machinace „kosmických rozměrů“. Při rozkrývání jedné kauzy v roce 2012 policisté u jednoho ze zadržených našli v hotovosti 20 milionů rublů (13 milionů korun v tehdejším kurzu), které zatčený muž označil za „zbytek kapesného“.