Hlavní obsah

Zemřel hudebník Ric Ocasek, manžel české supermodelky Pořízkové

16. 9. 2019, 5:23 – New York • Aktualizováno 16. 9. 2019, 8:10

Americký rockový hudebník a producent Ric Ocasek zemřel. Příčinu smrti určí soudní lékař, napsala agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Na místě nebyly zjištěny žádné známky cizího zavinění. Ocaskovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Foto: Richard Shotwell, ČTK/AP

Ric Ocasek byl frontmanem skupiny The Cars

Článek

Ocasek se narodil v Americe – v marylandském Baltimoru, má ale české předky. Na hudební scéně byl aktivní téměř 50 let. Kariéru začal počátkem 70. let, hrál například ve skupině Milkwood. Úspěch přišel ale až s kapelou The Cars, kterou založil v roce 1976.

Byl rovněž uznávaným studiovým hudebníkem, pracoval pro mnoho kapel. V roce 2018 byla skupina The Cars, která se v roce 1988 rozpadla a pak nakrátko dala znovu dohromady v roce 2010, uvedena do Rokenrolové síně slávy.

Foto: Aaron Josefczyk, Reuters

Ric Ocasek na snímku z dubna 2018

S Pavlínou Pořízkovou se Ocasek oženil v srpnu 1989. Mají spolu syny Jonathana a Olivera. Z předchozích dvou manželství (dvakrát se oženil s jednou ženou) má Ocasek další čtyři syny. Ocasek a Pořízková spolu dlouho tvořili jeden z nejstabilnějších párů showbyznysu, loni ale topmodelka oznámila, že už spolu nežijí.

Mnoho hudebníků je zprávou o smrti Ocaska šokována. „Odpočívej v pokoji. Miloval jsem práci s tvou kapelou,“ napsal na Twitter britský zpěvák, skladatel a herec Billy Idol.

„Byl jsi skutečný originál,“ uvedl americký rockový zpěvák, textař, hudebník a producent Richard Noel Marx.

Foto: Lucas Jackson, Reuters

Ric Ocasek se svou manželkou Pavlínou Pořízkovou

Reklama

Související témata:

Výběr článků