Hlavní obsah

Záchranáři nalezli tělo vnučky Roberta Kennedyho

7. 4. 2020, 9:34

Záchranáři z amerického státu Maryland nalezli v pondělí tělo Maeve Kennedyové Townsendové McKeanové, vnučky někdejšího ministra spravedlnosti a senátora Roberta Kennedyho. Čtyřicetiletá McKeanová se pohřešovala od pátku společně s osmiletým synem Gideonem poté, co ztratili kontrolu nad kánoí v zálivu Chesapeake.

Foto: Profimedia.cz

Maeve Kennedyová McKeanová na fotografii z roku 2018.

Článek

Po tělu chlapce se stále pátrá, napsala agentura Reuters.

McKeanová byla se svou rodinou na návštěvě u své matky, která je nejstarší dcerou Roberta Kennedyho a neteří někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. McKeanová se synem Gideonem údajně vypluli na kánoi, aby vylovili z vody míč, který tam zakoplo jedno z dětí. Ztratili však nad lodí kontrolu a stále více se vzdalovali od pevniny. Rodina zavolala záchranáře, kteří o několik hodin později nalezli jen pádlo a převrženou kánoi, nikoliv však její posádku.

Policie po několikadenní operaci objevila tělo McKeanové asi čtyři kilometry od místa, z kterého původně vyplula. Záchranáři v úterý budou dále pátrat také po těle chlapce.

Maeve McKeanová byla právnička, zaměřovala se na veřejné zdraví a lidská práva. Byla také výkonnou ředitelkou Globální iniciativy pro zdraví na Georgetownské univerzitě.

Rodinu Kennedyových zasáhlo několik tragédií. Po atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho v roce 1963 byl o pět let později zavražděn také jeho bratr Robert. Loni v srpnu byla nalezena mrtvá další Robertova vnučka, 22letá Saoirse Kennedyová Hillová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků